Hľadať

Gabionová konštrukcia - oporný múr, plot, obklad

Gabionová konštrukcia je obľúbený prvok stavebnej architektúry, v ktorom sa spájajú dva tradičné stavebné materiály - kov a kameň.

Gabionová konštrukcia je obľúbený prvok stavebnej architektúry, v ktorom sa spájajú dva tradičné stavebné materiály - kov a kameň.

Vysoká tlaková pevnosť kameňa je spútaná do želaného tvaru oceľovým elementom - pletenou alebo zváranou oceľovou sieťou s antikoróznou povrchovou úpravou.

Variabilita gabionov poskytuje takmer neobmedzené možnosti pri vytváraní rozličných tvarov a gabionových konštrukcií. Vhodným spojením s inými prvkami je možné prekročiť bežné hranice ich použitia, a vytvárať napríklad subtílne gabionové konštrukcie s oblúkovými tvarmi.

Gabiony sa tešia stále väčšej obľube u architektov, pretože vnášajú pocit prírodného prostredia, ktorý je možné ešte umocniť spojením s vegetáciou.

V rámci našej činnosti realizujeme rozmanité variácie využitia gabionových konštrukcii:

  • oporné gravitačné gabionové múry
  • gabionové oplotenia
  • gabionové obklady
  • protihlukové gabionové steny
  • vystužené svahy s použitím kombinácie gabionov a geomreží
  • ochrany svahov voči vode a erózii s použitím gabionových matracov a ďalšie riešenia.

Pri realizácii projektov sa spoliehame na náš skúsený tím ľudí, ktorí vytvárajú projekt od samotného návrhu až po jeho úspešné dokončenie, vedúce k spokojnosti investora.

Bude nám cťou a potešením vložiť naše skúsenosti práve do vášho gabionu.


Možné využitie gabionových konštrukcií

KONTAKTUJTE NÁS A PREZRADÍME VÁM VIAC O VYUŽITÍ